Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
piątek 14 czerwca 2024

Ulgi w podatkach? Co możesz odliczyć wypełniając PIT za rok 2014!

Mimo, że czas składania deklaracji podatkowych upływa dopiero 30 kwietnia br. to już dzisiaj warto dowiedzieć się jakie co możemy odliczyć od podatku wypełniając PIT za rok 2014r. W artykule tym także znajdziecie Państwo porady jak rozliczyć się z fiskusem nie wychodząc z domu.

Wśród najbardziej popularnych ulg znajdziemy:

-ulga prorodzinna (po nowemu)

Uprawnieni do ulgi są podatnicy PIT-37 i 36, którzy posiadają dzieci a umożliwia odpisanie od podatku kwoty 1112,04zł rocznie na dziecko (pierwsze jak i drugie). W tym roku dzięki zmianie przepisów, ulga na trzecie dziecko wzrosło do 2 tysięcy złotych a w przypadku czwartego i kolejnego do 2700zł. Zmiany objęły także tych podatników, których podatek był dotychczas za niski. Od nowego roku oni także skorzystają w pełni z ulgi o ile zwrot nie przekroczy łącznej kwoty zapłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

-ulga rehabilitacyjna

Prawo do ulgi mają zarówno osoby niepełnosprawne jak i osoby, na których utrzymaniu są osoby niepełnosprawne. Warunkiem jednak jest by dochody niepełnosprawnego nie przekraczały 9 120zł. W ramach odliczenia można wpisać wydatki na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych.

-ulga na zakup leków

Jest rodzajem ulgi rehabilitacyjnej. Odliczamy różnicę między rzeczywiście poniesionymi wydatkami na leki w danym miesiącu a kwotą 100zł. Z ulgi można skorzystać w przypadku, gdy lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone legi stale lub czasowo. Odliczenie dotyczy wydatków w okresie ważności orzeczenia o niepełnosprawności.

-ulga na internet

Co prawda od 1 stycznia 2013 roku zmieniły się zasady korzystania z tej ulgi, jednak dla niektórych osób zwrot za poniesione wydatki na korzystanie z ogólnie pojętego internetu nadal jest możliwy. Obecnie przysługuje ona osobom, które nie korzystały we wcześniejszych rozliczeniach lub po raz pierwszy uczyniły to w 2012 roku. Tak więc ulgę wykażą osoby, które dokonują tego po raz pierwszy lub drugi. Zwrot dotyczy nie tylko internetu stacjonarnego ale również przenośnego modemu podłączanego do laptopa czy pakietu wykorzystywanego w telefonie. Warto jednak mieć zachowane faktury, wystawiane przez operatora.

-darowizny

Podatnik może też odliczyć wydatki z tytułu darowizn:
– na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego – odliczenie kwoty darowizny,
– na cele kultu religijnego – odliczenie kwoty darowizny,
– na rzecz krwiodawstwa – odliczenie od dochodu kwoty darowizny.
Łączna kwota odliczeń z każdego z tych tytułów oraz ze wszystkich tych tytułów łącznie nie może przekroczyć w roku podatkowym 6 proc. dochodu, a to znaczy, że darowizna dokonana w kwocie wyższej nie będzie mogła zostać odliczona.

W przypadku kiedy sami mamy wątpliwości względem ulg i związanych z tym odliczeń możemy skorzystać z pomocy specjalistów.

– Prowadzimy rozliczenia roczne w zakresie podatku dochodowego i jego odliczeń m.in. PIT 37, 36, 36L, 28 i 38 – mówi Barbara Bielakiewicz, właściciel biura rachunkowego Ekspert w Łużnej. Sporządzamy rozliczenia roczne  PIT również drogą elektroniczną (poprzez internet) dzięki czemu można zaoszczędzisz cenny czas bez wychodzenia z domu. Wystarczy przesłać do naszego biura skany dokumentów (PIT 11, 8B, 8C, 40) a my odeślemy klientowi sporządzone rozliczenie w formacie pliku PDF do wydruku i podpisania. Następnie wystarczy wysłać pocztą i czekać już tylko na zwrot podatku. Nie warto czekać na ostatnią chwilę, już dzisiaj zapraszamy do naszego biura zrobimy rozliczenie za Ciebie.

Biuro Rachunkowe Ekspert – Barbara Bielakiewicz zaprasza codziennie w Łużnej 4 w godzinach od 8 do 16. Kontakt mailowy: [email protected]

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: