Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
czwartek 20 czerwca 2024

Tradycji stało się zadość – palmy Wielkanocne 2015

Od wielu lat w naszej gminie kultywuje się tradycję związaną z tworzeniem pięknych palm. W tym roku również nie zabrakło osób, które wykonały okazałe „wielkanocne drzewka”.W niedzielę palmową po mszach świętych w parafiach położonych na terenie gminy Gromnik rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą palmę. Rywalizacja ta odbywa się co roku i cieszy się dużą popularnością.

– Organizowanie tego konkursu ma na celu przede wszystkim podtrzymanie tradycji,  chcemy też pobudzić mieszkańców do działalności i do pracy nad palmami, pokazać młodym ludziom jak wygląda palma i jakie są tu tradycje – mówi o konkursie wójt gminy Gromnik Bogdan Stasz. – Generalnie chcemy, żeby to nie zaginęło i było wciąż nieodłącznym elementem w tak bardzo ważnym dniu jak Niedziela Palmowa. Tegoroczne palmy były ładne, poziom wykonania był wysoki. Ubolewaliśmy, że było ich trochę mało, ale z drugiej strony gdyby było ich więcej, to prawdopodobnie nie wyrobilibyśmy się  w czasie między mszami. Nawet śmialiśmy się, że gdyby było ich trzy razy więcej to byśmy musieli opóźnić o mszę o godz. 11:00, natomiast faktycznie trzeba o tym pomyśleć, że jeżeli będzie to szło w takim kierunku to prawdopodobnie będziemy musieli pewnie coś zrobić, żeby to nie przeszkadzało innym mszom, które są o 11:00 i 12:15. Podobne konkursy prowadzimy w Siemiechowie, Chojniku, Brzozowej. Tam też są przygotowane nagrody Pana Starosty, Wójta, Dyrektora GOK-u, więc chcemy, żeby nie tylko w naszej Parafii ale i też na terenie całej Gminy coś takiego było organizowane.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

GROMNIK
I miejsce: Justyna Pruchnicka
II miejsce: Dawid Malazdra
III miejsce: Karolina Kostecka
IV miejsce: Kamila Korzeniowska
Wyróżnienia: Justyna Burnat, Magdalena Buratowska, Zuzanna Kawa, Szymon Sterkowiec, Karolina Śmiertka, Krystian Klimek, Nina Maniak

SIEMIECHÓW
I miejsce: Jakub Kwiek
II miejsce: Konrad Duda
III miejsce: Barbara Kaczmarczyk
Wyróżnienia: Angelika Hołda, Wiktoria Chlipała, Sylwia Potępa, Oliwia Iwaniec, Agata Górak

CHOJNIK
I miejsce: Przemysław Łątka
II miejsce: Karolina Kras
III miejsce: Piotr Kras
Wyróżnienia: Julia Kras, Elżbieta Gniadek Julian Sikora, Oliwia Pochroń

BRZOZOWA
I miejsce: Weronika Nadolnik
II miejsce: Łukasz Żaba
III miejsce: Anna Gucwa
Wyróżnienia: Anna Słowińska, Patrycja Smagacz, Teresa Gucwa, Marco Mereu, Wiktor Budzyński

Gratulujemy !!

fot. Daniel Malski


 

 

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: