Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
sobota 19 października 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Uczniowie wizytówką szkoły czyli dzień otwaty ZSOiZ w Gromniku

mIMG_8106

W miniony wtorek (28.04) gromnicka szkoła średnia po raz drugi w roku szkolnym 2014/2015 otworzyła drzwi dla przyszłych kandydatów. Program pękał w szwach od atrakcji, a znalazły się wśród nich pokazy m.in. zintegrowanych służb ratowniczych, musztry, tańca i wiele innych.

O tym, że gromnicki ZSOiZ jest szkołą skupiającą ambitne osoby nie trzeba nikogo przekonywać. Świadectwo tego dali także uczniowie tej szkoły podczas dnia otwartego. Tym razem akcja wydarzenia przeniosła się w głównej mierze na amfiteatr letni. Przygotowane stoiska i atrakcje cieszyły się sporą popularnością gimnazjalistów.

Program drugich już dni otwartych gromnickiego liceum był bardzo bogaty. Zawierał m.in.: pokaz musztry klas mundurowych, działania służ ratunkowych takich jak policja, straż pożarna, czy pogotowie ratunkowe, taniec mażoretek. Przygotowane zostały także stoiska, a wśród nich: gabinet odnowy biologicznej, symulator lotów, sale językowe, a także poczyniono starania, aby uczniom towarzyszył szybowiec, na którym lotnicy gromnickiej szkoły ćwiczą podczas zajęć. Zorganizowano także turniej piłki siatkowej, drużyn gimnazjalnych o puchar Starosty Tarnowskiego. W kategorii dziewczyn zwyciężyła drużyna z Białej Niżnej (gmina Grybów) natomiast wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie z Siedlisk (gmina Bobowa).

– Przede wszystkim główną atrakcją jest to, że drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla gimnazjalistów, ale i nie tylko, dla całej społeczności, środowiska – mówi z dumą dyrektor szkoły Wiesław Wójcik. – Chcieliśmy pokazać to czym żyje na co dzień nasza szkoła. Były pokazy policyjne, pokaz musztry, pokazy taneczne, pokaz technik samoobrony, finałowy  pokaz zintegrowanych służb policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Oprócz tego towarzyszą nam dwa konkursy, jeden konkurs anglojęzyczny, a drugi konkurs związany z wokandą. Dużo osób i drużyn zgłosiło się do turnieju siatkówki o puchar starostwa tarnowskiego, który odbywa się także w ramach drzwi otwartych.

– Nasza szkoła jest znana z tego, że w liceum ogólnokształcącym oprócz przygotowań do egzaminu maturalnego, realizuje dodatkowe programy kształcenia: policyjnego, lotniczego, strażackiego, sportowego z odnową biologiczną, ratownictwa medycznego, artystyczno-teatralnego oraz odnowy biologicznej – dopowiada dyrektor ZSOiZ w Gromniku. Jeżeli będą chętni chcielibyśmy w tym roku utworzyć klasę w ramach technikum. Uzyskaliśmy zgodę Powiatowej Rady Zatrudnienia na nabór, na kierunek technik teleinformatyk, technik spedytor z obsługą celną oraz technik leśnik. W Zasadniczej Szkole Zawodowej od lat realizujemy różnego rodzaju zawody, przygotowujemy uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Wśród takich zawodów wymienię te, które są najbardziej popularne czyli mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, ostatnio też uczeń, który przygotowywał się do zawodu pszczelarza. W tym roku chciałbym zaprosić też uczniów do przygotowania się do zawodu operator maszyn leśnych, jest to związane z zawodem leśnika. Coraz więcej praca leśnika skupia się na dozorze, obserwacji i dbaniu o drzewostan, natomiast powstaje bardzo dużo zakładów usług leśnych i w ramach tych usług potrzebni są pracownicy z takimi właśnie uprawnieniami.

W przygotowaniach do Dnia Otwartego pomogli: Wójt Gminy Gromnik, OSP KSRG Gromnik, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Nadleśnictwo Gromnik, liczni przyjaciele i sponsorzy szkoły.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

projekt1

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

maszyny

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

lp

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia
ram3

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

3998891655_1

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

3999045957

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: