Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
poniedziałek 22 kwietnia 2024

Pierwszy Dzień Otwarty w ZSOiZ w Gromniku

27 marca 2015 roku był dniem kiedy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów z regionu.

W ostatni piątek marca rzesze gimnazjalistów odwiedziło gromnicki ZSOiZ, aby zobaczyć szkołę „od kuchni”.  Zobaczyć można było każdy zakamarek, a atrakcjom nie było końca. Uczniowie o profilach, które istnieją w szkole w Gromniku zachęcali młodszych rówieśników do wybrania właśnie tej placówki oświatowej. W każdej klasie znajdowały się stoiska kierunków edukacyjnych, a także prezentacja zajęć dodatkowych, nad którymi czuwali nauczyciele wraz z uczniami prezentującymi ofertę. Przygotowane zostało również krótkie przedstawienie pt. ” Ocalić od zapomnienia” w rolę aktorów wcieliła się grupa „Improwizacja” działająca przy szkole. Obecni byli strażacy z jednostki OSP Gromnik, którzy opowiadali o służbie strażaka, a także prezentowali sprzęt, który ze sobą przywieźli. Nowością w gromnickiej szkole będzie możliwość kształcenia się w kierunku technik leśnik oraz technik spedytor z obsługą celną.

Prężnie rozwijającą się szkołę odwiedzili gimnazjaliści z Gromnika, Bobowej, Łużnej, Stróż, Grybowa, Uścia Gorlickiego, Gorlic, Ropy, Białej Niżnej, Wilczysk, Brzozowej, Chojnika, Ciężkowic, Pławnej, Jastrzębi, Rzepiennika Strzyżewskiego, Tuchowa, Siedlisk k. Bobowej, Siemiechowa, Zborowic, Jodłowej, Rożnowic, Bochni, Zakliczyna i Myślenic.

„Cieszymy się bardzo na to, że uczniowie dopisali dzisiaj.” mówi mgr Wiesław Wójcik. Trudno nam powiedzieć liczbowo ilu gimnazjalistów nas odwiedziło, jednak policzyliśmy, że uczniowie byli z około 25 gimnazjów. Na to cieszymy się bardzo. Myślę, że ta forma dzisiejszego dnia, a  nazwiemy ją formą zamkniętą, czyli wewnątrz budynku, odróżnia się ona od tej, która będzie 28 kwietnia. Ta forma zamknięta wiązała się z tym, że wszystkie nasze występy, przedstawienia kierunków, to wszystko miało miejsce wewnątrz budynku. Natomiast 28 kwietnia zapraszamy na taką formę piknikową, gdzie będą pokazy na zewnątrz, odbędą się pokazy grupy antyterrorystycznej, pokazy taneczne mażoretek, pokazy hejnalistów , pokazy strażackie, będzie możliwość usiąść za sterami szybowca, realnego szybowca. Będą namioty, poczęstunek, grochówka. No jeżeli nam pogoda dopisze to już teraz zapraszamy. A wracając do dzisiejszego dnia, to cieszymy się z każdego gimnazjalisty, który nas odwiedza. Nie robimy takiej kampanii zachęcającej w sposób nieuczciwy. Proponują naszą ofertę sami uczniowie, angażują się w Dni Otwarte, sami po części są gospodarzami, a my nauczyciele jesteśmy współgospodarzami. Dzień jest zawsze wyjątkowy, bo cała nasza praca polega na tym, żeby uczyć uczniów, to jest nasze powołanie jako nauczyciela, a dodatkowo my nauczyciele, chcemy się dzielić pasją, którą mamy i zachęcać tymi pasjami, zainteresowaniami uczniów, a czasami jest odwrotnie, że to oni nas tu mobilizują, zarażają nas swoimi zdolnościami, swoją pasją. W ogóle ta szkoła jest wyjątkowa i myślę, że tu w okolicy wyróżniamy się tą wielokierunkowością. To wszystko można zaleźć w folderze, te wszystkie kierunki, bo to trudno jest tak o tym wszystkim mówić.” – kończy dyrektor.

Pokazy uczniów :
-policyjny
-ratownictwa medycznego
– akrobatyczny
-musztra


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: