Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
środa 24 lipca 2024

Konsekracja ołtarza Jana Pawła II (TV)

Dzień 12 kwietnia A.D. 2015 zapisał się w historii gromnickiej parafii, a stało się to za sprawą poświęcenia organów i konsekracji ołtarza Jana Pawła II, który usytuowany został obok prezbiterium. Poświęcenia dokonał biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej ks. Stanisław Salaterski.

Tradycyjnie od kilkunastu lat Kościół Katolicki tydzień po obchodach Wielkiej Nocy przeżywa Niedzielę Miłosierdzia. Jest to czas kiedy wszyscy wierzący czczą Miłosierdzie Boże. W Gromniku postanowiono uczcić to święto dołączając poświęcenie organów i konsekracje ołtarza św. Jana Pawła II. Podczas uroczystej Mszy Św. ks. bp Stanisław Salaterski poświęcił zarówno organy jak i ołtarz polskiego papieża. Razem z nowym ołtarzem w świątyni, pojawiły się relikwie Karola Wojtyły – uroczyście wprowadzone podczas tej uroczystości.

„Ołtarzy dedykowanych Janowi Pawłowi II widziałem wiele. Każdy ma swój urok, w każdym najważniejsza jest intencja przyzywania, wstawiennictwa Świętego, jego obecność w relikwiach, a reszta jest sprawą gustu.” – mówi portalowi J.E. ks. bp Stanisław Salaterski. „Uczyniliście taki, widać taka była potrzeba serca, takie możliwości. Panu Bogu jest na pewno miło, a Jan Paweł II patrzy z życzliwością –  jak na każdy z pomników, tak samo i na ołtarze. A organy, oby wam służyły, na pewno dla wystroju kościoła są bardzo istotne, mają wiele walorów w sobie i miejmy nadzieję, że przez te dziesiątki lat będą wam służyły.” – kończy hierarcha.

Zaraz po uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej obchody tego wielkiego święta przeniosły się do Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku. To właśnie na deskach „Gromnickiego Teatru” wystawiono przedstawienie pt.: „Jan Paweł II Wielki – człowiek uświęcony prawdą i miłością”. Został on przygotowany przez ZS w Gromniku, ZSOiZ w Gromniku, Szkołę Muzyczną w Domosławicach, GOK w Gromniku. Spektakl cieszył się tak dużą popularnością, że ludzie oglądali przedstawienie  nawet z najdalszych części widowni.

„Dzisiaj w Parafii Gromnik wielkie święto, przyjechał Ksiądz Biskup, który konsekrował Ołtarz poświęcony Janowi Pawłowi II, poświęcił organy, ale my również chcieliśmy uczcić 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Tutaj oczywiście nas bardzo wspomagała Pani Anna Karcińska, Anna Gaj i Iwona Główczyk. Słów podziękowań można by było wiele skierować, natomiast jestem bardzo dumna z młodzieży, ponieważ stanęli na wysokości zadania.” – mówi na temat spektaklu dr Małgorzata Hołda – Kuchnik.

Poniżej ciekawa wideorelacja oraz fotoreportaż.

fot. Jakub Oślizło


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: