Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
poniedziałek 22 kwietnia 2024

Nauczycielska walka o punkty (TV)

Za nami już XIV edycja ciężkowickiego turnieju Belferiada. Rywalizacja z roku na rok ciesz się coraz większą popularnością. W zawodach nie zabrakło drużyny nauczycieli z Gromnika!

W niedzielę 24 maja br. hala widowiskowo-sportowa w Ciężkowicach gościła znakomitych zawodników piłki siatkowej z całego regionu. Stało się to za sprawą XIV edycji popularnego turnieju „Belferiada”. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w regionie, a świadczyć o tym może honorowy patronat starosty tarnowskiego i burmistrza Ciężkowic. Obecni byli także byli m.in. wicestarosta powiatu tarnowskiego – Zbigniew Karciński oraz wiceprzewodniczący rady powiatu tarnowskiego – Stanisław Kuropatwa.

Siatkarski maraton zorganizowali: TKKF Pogórze, UKS Junior, PSZS Tarnów, ZNO o/Ciężkowice. W rywalizacyjne szranki stanęło dziesięć drużyn mieszanych. W każdej z nich występowało trzech mężczyzn i trzy kobiety. Zespoły łącznie rozegrały mecze w 48 setach. Klasyfikacja końcowa rozgrywek wygląda następująco: Nowy Sącz, SOSW Zbylitowska Góra, Wojnicz, Szerzyny, Grybów, ZNP Bobowa, Chełmiec, Gromnik, Ciężkowice, Podkarpacie Bobowa (dziewczęta).

– Ciężkowicka Belferiada miała swój początek w 2003 roku, kiedy to grupa inicjatywna uznała, że dla nauczycieli też się coś należy – mówi Marek Dziuban, prezes TKKF. – Zawiązaliśmy wtedy turniej, w którym początkowo startowało sześć drużyn z naszego regionu. W tym roku na starcie zgromadziło się dziesięć zespołów, wśród nich z  Nowego Sącza, Chełmca, Grybowa, Zbylitowskiej Góry, Wojnicza, Tuchowa, Szerzyn, Gromnika, Ciężkowic oraz dwie drużyny z Bobowej. W klasyfikacji na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Nowego Sącza. Muszę przyznać, że tegoroczna edycja była mocno obstawioną imprezą. Wygrać mogło praktycznie sześć zespołów. Na początku żeby zorganizować zawody szukaliśmy sponsorów, dzisiaj jest nam dużo łatwiej. Patronat nad turniejem objął burmistrz gminy i miasta Ciężkowice, ale także starosta tarnowski. Dzięki wsparciu tych instytucji rywalizację można przeprowadzić z większym rozmachem oraz ugościć naszych zawodników z czego oczywiście bardzo się cieszymy. Podnosi to też rangę turnieju w naszym środowisku. Za rok będziemy mięli już piętnastą, jubileuszową edycję, mam nadzieję, że będzie na odpowiednim poziomie.

– Sam fakt iż jest to już czternasta edycja turnieju świadczy o tym, że cieszy się on dużym zainteresowaniem – mówi burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz. – Sami organizatorzy muszą już wybierać drużyny, które chcą uczestniczyć w tym turnieju. Można z tego wnioskować, że zawodnicy chętnie przyjeżdżają do Ciężkowic oraz na pewno wywożą od nas dobre wspomnienia.”

Relacja wideo tutaj: Belferiada 2015

fot: Paulina Wilczyńska


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: