Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
czwartek 20 czerwca 2024

Orkiestry marsza grały!

Przy pięknej pogodzie w niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Gromnik i całego regionu tarnowskiego mogli podziwiać występy strażackich orkiestr dętych z terenu naszego powiatu. W przeglądzie zaprezentowało się 7 zespołów, a orkiestra z Siemiechowa zajęła II miejsce!

14 czerwca 2015r. w Gromniku odbył się XI Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych z powiatu tarnowskiego. Udział wzięło 7 grup. Współorganizatorami tegorocznej imprezy była Gmina Gromnik i Gminny Ośrodek Kultury.  „Inicjatywa zorganizowania dzisiaj tego konkursu jest to współpraca między Zarządem Powiatowym a naszym samorządem i Urzędem Gminy, i dzięki temu właśnie dzisiaj możemy się cieszyć, że w końcu w Gromniku coś takiego mamy. Trzeba było czekać 11 lat, ale było warto, ponieważ mamy zupełnie lepsze warunki i nie musimy się dzisiaj wstydzić za to, że w Gromniku są goście z całej Małopolski i podziwiają amfiteatr i to otoczenie, z czego jestem dumny.”- mówi wójt gminy Gromnik Bogdan Stasz.

Do rywalizacji przystąpiło 7 orkiestr z: Ciężkowic, Filipowic, Radłowa, Siemiechowa, Szerzyn, Rzepiennika Strzyżewskiego i Żurowej. W pierwszym  etapie oceniane były: gra, wygląd zewnętrzny i musztra paradna. W drugim zostały zaprezentowane utwory wybrane przez orkiestry.

W skład jury sędziowskiego weszli: pan Dariusz Bylina- kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Krakowie, pan Tomasz Stronias- tambor major Orkiestry Wojskowej w Krakowie oraz pan Piotr Seledyk- nauczyciel w prywatnej szkole muzycznej w Krakowie.

Nagrody pieniężne fundowało Starostwo Powiatowe,  Zarząd Powiatowej Straży Pożarnych wraz z Gminą Gromnik, ponadto każda z orkiestr otrzymała pamiątkowe ryngrafy. Zwycięzcą XI Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych została orkiestra OSP Żurowa, miejsce II- orkiestra OSP Siemiechów, ostatnie podium dla orkiestry OSP Rzepiennik Strzyżewski. Ponadto wyróżnienie otrzymała orkiestra  OSP Radłów.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: