Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
wtorek 28 maja 2024

Zainaugurowano Wielki Odpust Tuchowski – strażacy u stóp Maryi.

We środę w tuchowskiej Bazylice Mniejszej rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. Tradycyjnie do Pani Ziemi Tarnowskiej w pierwszy dzień tego wydarzenia przybyli strażacy, orkiestry dęte i policjanci. Zgromadzenie Redemptorystów zaprasza na Odpust do 9 lipca!

1 lipca br. z rynku w Tuchowie wyruszył uroczysty pochód strażaków i orkiestr dętych. Ich celem było dotarcie na Święte Lipowe Wzgórze, które za tron obrała sobie Matka Boska Tuchowska. Tradycją jest to, że wizyta Druhen i Druhów rozpoczyna ważny dla diecezji Wielki Odpust Tuchowski.

We środę na placu sanktuaryjnym zainaugurowano kolejny już Odpust Tuchowski. Jego tegoroczne hasło brzmi „Maryja z nami na drogach nawrócenia”. Mszę Świętą sprawował i homilię wygłosił metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. W słowie skierowanym do wiernych mówił o potrzebie duchowej przemiany, a także podkreślał jak ważnym wydarzeniem dla Kościoła w Polsce jest ta dziewięciodniowa uroczystość.

Ksiądz arcybiskup zwrócił się w swoim wystąpieniu także do strażaków: „Jesteście również blisko Boga bo on właśnie jest obecny w człowieku cierpiącym. W człowieku, który znalazł się w nieszczęściu, człowieku który potrzebuje ludzkiej pomocy i wsparcia. Jesteście blisko kościoła zawsze Was widać przy kościele, przy grobach Pańskich, uroczystościach kościelnych, nie wstydzicie się być i dlatego jesteście wszyscy głęboko zapisani w naszych sercach. Niech więc Boże Błogosławieństwo owoc tej eucharystycznej ofiary idzie za wami do waszych rodzin, miejsc pracy wszędzie tam gdzie będziecie  śpieszyć człowiekowi na ratunek. Niech Wam Bóg posyła swojego anioła aby was chronił od nieszczęścia by chronił wasze życie, zdrowie. Abyście mogli się radować owocami waszej pracy. Kochani pielgrzymi zabierzmy ze sobą Błogosławieństwo Boże wpatrujmy się w Matkę Bożą, która uczy nas jak wędrować drogami nawrócenia jak powracać do Chrystusa jak zanurzyć się w głębi Bożego Miłosierdzia.”

Rycerze św. Floriana – tak nazywa się strażaków – wyrazili wdzięczność celebransowi za błogosławieństwo i skierowane słowo. Wręczyli mu maskotkę psa strażaka. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na dolny parking, tam miało miejsce poświęcenie pojazdów ratowniczych. Przy dźwiękach tzw. kogutów i trąb kapłani na czele z hierarchą kropili wozy bojowe tarnowskich ratowników i policjantów.

Na pielgrzymce nie zabrakło Druhen i Druhów z terenu naszej gminy. Obecne były poczty sztandarowe i strażacy z Gromnika, Siemiechowa, Chojnika, Brzozowej i Rzepiennika Marciszewskiego.

Zapraszamy do fotogalerii.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: