Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
środa 24 lipca 2024

Do trzech razy sztuka, czyli finał 72. Tour de Pologne (TV)

Jon Izagirre (Movistar) został zwycięzcą 72. Tour de Pologne UCI World Tour. Ostatni etap – jazdę indywidualną na czas w Krakowie – wygrał Marcin Białobłocki (Reprezentacja Polski).

25 km –  taką odległość pokonał każdy zawodnik ostatniego etapu 72. TdP. W porównaniu z poprzednimi  trasami wydaje się to niewiele, ale wysoka temperatura nie dała odpocząć kolarzom nawet na końcu rywalizacji. Jako jeden z pierwszych pojechał Marcin Białobłocki, który z bardzo dobrym czasem pokonał ten odcinek i do końca utrzymał swoje prowadzenie. Jednak gdy ostatni zawodnik dojechał na metę i wszystko stało się jasne w geście niedowierzania złapał się za głowę. Jego radość była wielka i to było widać. Nic dziwnego, jak sam mówi warunki były trudne, a na efekt pracował długo: – Było bardzo ciężko, do czego przyczyniła się temperatura. Szybka trasa mi się podobała, ale naprawdę topiłem się podczas jazdy.  Do Tour de Pologne przygotowywałem się poprzez katorżnicze treningi. Kilka wyścigów pojechałem bardzo mocno, nie zważając na wynik. Trener dał mi tak w kość, że go nienawidziłem. Powiedziałem, że jeśli to nie przyniesie efektu, to koniec naszej znajomości. Ciężka praca opłaciła się. Przewaga Białobłockiego nad Vasilem Kiryienką drugim faworytem wynosiła zaledwie dwie sekundy.

Równie zadowolony może być zwycięzca Klasyfikacji Generalnej 72. Tour de Pologne. Przez ostatnie dwa lata starał się o zwycięstwo, jednak ostatecznie pozostawał na drugim planie. W tym roku udało mu się zdobyć wymarzone pierwsze miejsce i główną nagrodę – nowego Hyundaia Tucsona. Izagirre cieszył się ze zwycięstwa, a przewaga, którą uzyskał nad De Clercqiem wynosiła jedynie dwie sekundy i  jest to najmniejsza przewaga zwycięzcy nad drugim zawodnikiem w historii Tour de Pologne. – Jestem bardzo zadowolony, zwycięstwo w wyścigu daje ogromną satysfakcję. W ostatnich latach zajmowałem drugie miejsca, w tym roku przyjechałem z nadzieją na zwycięstwo. Udało mi się,  jestem na najwyższym stopniu podium i bardzo się z tego cieszę. Najcięższe były etapy w górach – w Zakopanem i Bukowinie. Chyba cięższe niż w ubiegłym roku, a na pewno przyczyniła się do tego pogoda. To jest wyścig World Tour, są tu najlepsze zespoły świata. Organizacja jest świetna, a polscy kibice fantastyczni. – mówi zwycięzca

Sobotni wyścig nie miał na swojej trasie żadnych premii. Tak więc miano Najlepszego Górala Tauron 72. Tour de Pologne otrzymał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), Najaktywniejszego Zawodnika Lotto Kamil Gradek (Reprezentacja Polski) a tytuł Najlepszego Sprintera Lang Team Marcel Kittel (Giant Alpecin).  Nagrodę od Lotosu dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka otrzymał Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski). Najlepszą drużyną została grupa Lotto Soudal.


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: