czwartek 28 marca 2024

Historyczne podium dla GKS-u Gromnik!

Z radością możemy poinformować Państwa o sukcesie naszego lokalnego klubu sportowego. Drużyna GKS-u Gromnik po XXVI kolejkach zajęła historyczne trzecie miejsce!

Ostatni mecz tego sezonu gromniccy piłkarze rozegrali w Koszycach k/Tarnowa. Ich przeciwnikami był zespół ze Zgłobic. Mimo przegranej w tym meczu podopieczni Roberta Truchana stanęła na trzecim stopniu podium!

Piotr Baran -> Marcin Wojnar

„XXVI kolejka, ostatni mecz sezonu z liderem naszej „A-klasy” – LKS Zgłobice – na ich boisku. Gdy zaczynaliśmy naszym głównym celem był środek tabeli, czyli pewne utrzymanie w lidze.” – mówi Tomasz Kielar. „Po połowie sezonu, gdy zakończyliśmy rundę jesienną plasowaliśmy się na 7 miejscu na 14 drużyn czyli wszystko szło zgodnie z planem i założeniami. Gdy rozpoczynaliśmy rundę rewanżową nikt nie przypuszczał, że będzie nam w niej szło tak dobrze. Przed tym meczem mieliśmy na koncie 9 wygranych oraz zaledwie 3 porażki. Jadąc na mecz ze Zgłobicami byliśmy już zadowoleni z tego co osiągnęliśmy w tym sezonie, czyli zapewnienie sobie minimum 3-ciego miejsca w tabeli. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a mianowicie cały czas była szansa na skończenie rozgrywek na 2-giej pozycji i to właśnie chcieliśmy osiągnąć w tej ostatnie kolejce. Warunkiem była nasza wygrana oraz minimum remis KS Radlnej z Olszynką Ołpiny. Mimo wysokiej temperatury jaka panowała podczas meczu nasz zespół bardzo chciał osiągnąć założony przez siebie cel i cały czas sprawiał groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Mimo wielu okazji żadnej nie wykorzystaliśmy, a przeciwnik oddając jeden celny strzał zza pola karnego otworzył wynik spotkania. Pomimo, że przegrywaliśmy nie traciliśmy nadziei na pozytywny wynik. Nadal stwarzaliśmy dogodne sytuacje, ale bramkę na 1:1 zdobyliśmy po pięknym strzale z rzutu wolnego naszego zawodnika. Pomimo bardzo dużej przewagi naszego zespołu w pierwszej części nie potrafiliśmy tego udowodnić na boisku. Do przerwy wynik się już nie zmienił, a nasza drużyna pełna chęci do gry z uśmiechem na ustach schodziła z płyty boiska. W przerwie dowiedzieliśmy się, że KS Radlna przegrywa 0:1 co było dla nas wyśmienitą informacją. Już wtedy wiedzieliśmy, że szansa na v-ce lidera jest bardzo blisko. Na drugą połowę wyszliśmy bardzo zmotywowani. Pomimo wielu starań zaczęło nam brakować sił po bardzo wyczerpującej pierwszej części. Tworzyliśmy akcje jednak przychodziły one nam z wielkim trudem i nadal nie potrafiliśmy nic ustrzelić. Przeciwnik natomiast dokonał paru zmian i krótkim odstępie czasowym strzelił nam 2 bramki co pogrążyło nasze nadzieje o 2 pozycji w lidze na koniec sezonu. Niestety nasza skuteczność w tym meczu zawiodła i polegliśmy 4 raz w tej rundzie. W całym sezonie przegraliśmy zaledwie 8 meczy i wszystkie one odbywały się w soboty. Nasz sezon kończymy na historycznym 3-cim miejscu w tabeli!” – kończy szczęśliwy zawodnik.

Całemu klubowi gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z najciekawszych spotkań rundy wiosennej.