Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
wtorek 28 maja 2024

Ludźmierz przywitał pielgrzymów!

Z Zakopanego do Ludźmierza wiodła trasa pielgrzymki Strażaków i Motocyklistów szlakiem Jana Pawła II. Prawie 300 motocykli i 80 wozów strażackich przybyło do ludźmierskiej Matki Podhala.

O godzinie 6.30 z bobowskiego rynku do Zakopanego wyjechali strażacy i motocykliści z terenu naszej gminy na czele z burmistrzem Wacławem Ligęzą i przewodniczącym rady miejskiej Stanisławem Tabisiem. Na szlak wyruszyło 14 motocykli, samochód bojowy OSP Sędziszowa, a także piękny i zarazem zabytkowy czerwony Chevrolet. Trasa rozpoczęła się w Bobowej i biegła przez: Grybów, Stary i Nowy Sącz, Nowy Targ, aż do Zakopanego. Właśnie tam grupa reprezentująca nasz powiat połączyła się z motocyklistami i strażakami z całej Polski.

Celem pielgrzymów był Ludźmierz. Aby tam dotrzeć motocykliści i druhowie po modlitwie w sanktuarium na Krzeptówkach z rykiem silników i dźwiękiem trąb strażackich ruszyli z Zakopanego właśnie do Ludźmierza. Droga na miejsce nie była daleka, jednak zajęła dużo czasu, a wszytko to dzięki dużej ilości motocyklistów.

Trudno było zliczyć wszystkich pielgrzymów. Na szlak wyjechało około 300 motorów i 60 wozów bojowych Straży Pożarnych. Po kilku godzinach drogi zmotoryzowani dotarli na miejsce, gdzie czekała na nich cała społeczność Ludźmierza wraz z księdzem proboszczem tamtejszej parafii.

Wśród pielgrzymów nie zabrakło strażaków i motocyklistów z terenu powiatu tarnowskiego. Dało zauważyć się obecność min. dh Kazimierza Sadego i delegacji z jednostek naszego powiatu.

– Na pielgrzymkę wyjechaliśmy z Bobowej po raz drugi – mówi Tomasz Tarasek, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach a zarazem organizator wyjazdu. – Co ważne dopisała nam pogoda dzięki czemu z Bobowej do Zakopanego wyruszyło 14 motocykli oraz samochód lekki z Sędziszowej. Z powiatu gorlickiego była jeszcze OSP Pagorzyna autem średnim oraz dwa samochody lekkie z OSP Klęczany i OSP Biesna. Tym samym ziemię gorlicką reprezntowało kilkudziesięciu strażaków. W Zakopanem gdzie była zbiórka czekało już na nas około 300 motocykli i myślę, że około 78-80 wozów strażackich. Fajną rzeczą był wyjazd państwa Górowskich swoim Chevroletem. W tym roku na pielgrzymkowym szlaku towarzyszył nam pan burmistrz i przewodniczący rady miejskiej.  Burmistrz jechał swoim motocyklem podobnie jak w zeszłym roku zaś przewodniczący początkowo także na motorze potem przesiadł się jednak do pojazdu państwa Górowskich –  dodaje.

Videorelacja tutaj: PIELGRZYMKA DO LUDŹMIERZA


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: