Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
wtorek 28 maja 2024

Koncert Real Face Of Me podczas happeningu w Gromniku

Wczoraj (14.06.br) tuż po godzinie 15.30 na placu szkolnym przy gromnickim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbył się zorganizowany przez młodzież oraz opiekunów happening w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

„Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast, i miesteczek, wielkich aglomeracji i maleńskich wsi- każdy na miarę swoich możliwości- razem- we wspólnocie obywatelskiej i społecznej- w ty samym czasie w całym kraju- 14 czerwca 2014 roku punktualnie o godzinie 16.00.”  tymi słowami zwrócił się insp. Grzegorz Jach do mieszkańców naszego kraju w specjalnej odezwie odczytanej podczas happeningu, który został zorganizowany przez ZSOiZ w Gromniku we współpracy z Policją.

Akcja z inicjatywy Komendy Głównej Policji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” nosiła w tym roku tytuł „Przestańmy biec”. Jest to kolejne przedsięwzięcie organizowane przez gromnickie liceum. Młodzież, policjanci, opiekunowie i mieszkańcy Gromnika udali się z transparentami na plac targowy, gdzie odczytano „Odezwę społeczności PAT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych” i wykonano gest, który polegał na wystukiwaniu przez minutę rytmu serca.

„Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.”</i>- mogliśmy usłyszeć w Apelu. Następnie wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Gromniku, gdzie miała miejsce dalsza część akcji. W niej zebrani mogli wysłuchać prelekcji na temat narkotyków, którą wygłosił Łukasz Bień- wykładowca Historii i Organizacji Policji w szkole policyjnej w Gromniku. Po niosącym głęboki morał wykładzie osoby biorące udział w happeningu uczestniczyły w koncercie zespołu Real Face Of Me, w którego skład wchodzą bobowianie: Robert Chronowski, Artur Janota i Artur Król. Przed publicznością wystąpiła także kapela Malibo. „Wisienkę na torcie”, a także zakończenie stanowił wystąp tancerek: Moniki Grzyb i Pauliny Zięby. Uczniowie napisali także rymowanki, które mówiły o tym, że lepszym życiem jest życie bez używek i przemocy.

Wydarzenie to miało zwrócić szczególną uwagę wszystkich zebranych na problem papierosów, alkoholu i narkotyków, który dotyka co raz większe rzesze młodzieży. <i>„Połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.”- napisał w odezwie pełnomocnik KGP ds. promocji i bezpieczeństwa publicznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi- insp. Jach.

fot. Mateusz Książkiewicz, Jakub Oślizło


&nbsp;

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania została wyłączona.


Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: