Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
środa 24 lipca 2024

Dwa zdarzenia w Roztoce – działało kilka jednostek straży pożarnej.

Na terenie szpitala położniczo-operacyjnego w Roztoce – w dniu 26 sierpnia – doszło do dwóch groźnych zdarzeń. Pierwsze z nich to wypadek samochodowy, do którego doszło tuż przed szpitalem. Poszkodowaną została m.in. kobieta w zaawansowanej ciąży. Drugą niebezpieczną sytuację stanowił pożar kotłowni olejowej szpitala. Konieczna była ewakuacja pacjentek.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych przy współudziale Państwowej Straży Pożarnej. Odbyły się one na terenie szpitala w Roztoce (gm. Zakliczyn).

„W dniu dzisiejszym ćwiczenia rozgrywające się na szpitalu ginekologiczno-położniczym w Roztoce polegały na przećwiczeniu dwóch epizodów. Jeden epizod był to pożar kotłowni olejowej, który wiązał się z zadymieniem szpitala. Biorąc pod uwagę specyfikę tego szpitala jednym z elementów tych ćwiczeń było prowadzenie ewakuacji oczywiście aplikacyjnie przy pomocy pozorantów, których mieliśmy również tutaj ze sobą z tego względu, aby nie komplikować sytuacji tutaj ponieważ szpital cały czas funkcjonuje i znajdują się tutaj pacjenci. Drugi epizod był to epizod związany z wypadkiem drogowym, który nastąpił w pobliżu szpitala, na skrzyżowaniu, gdzie do szpitala udawała się kobieta w ciąży, tutaj zaistniała konieczność zadysponowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na miejsce zdarzenia, oczywiście pełnych działań medycznych wykonywanych przez strażaków ochotniczych i strażaków PSP. Jeśli chodzi o współpracę z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, których na terenie powiatu mamy 130 jednostek, w tym 37 w KSRG, przez szereg lat ta współpraca układała się w sposób bardzo dobry , jesteśmy zadowoleni z tej współpracy, która ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność działań prowadzonych na terenie powiatu tarnowskiego. Nie ma takich ćwiczeń, które nie miałby mankamentów, ale ćwiczenia są po to żeby te mankamenty niwelować, żeby w trakcie działań ratowniczych było ich jak najmniej. Myślę, że nie były to takie naciągnięcia, które skutkowałyby tym, że ocena będzie negatywna. Oceniam je na dobry, co jest bardzo wysoką oceną.” – opisuje ćwiczenia bryg. Robert Kłósek

W ćwiczeniach brały udział dwie jednostki z terenu naszej gminy: OSP Gromnik i OSP Siemiechów.

„Celem dzisiejszych ćwiczeń było doskonalenie współpracy Ochotniczych Straży Pożarnych z personelem medycznym szpitala i Państwową Strażą Pożarną. W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki z terenu gminy Zakliczyn, z terenu gminy Gromnik dwie jednostki, z terenu gminy Wojnicz dwie jednostki i Państwowa Straż Pożarna. Ćwiczenia są elementem szkolenia. Jeżeli na takim obiekcie prowadzi się tak duże ćwiczenia to jest to niesamowity materiał szkoleniowy dla strażaków,dla pracowników, dla osób, które na tym terenie mogą przebywać.” – mówi naszemu portalowi bryg. Piotr Wójcik.

Manewry straży pożarnej wyglądały na bardzo realistyczne. Oprócz strażaków uczestniczyli w nich policjanci pracownicy szpitala w Roztoce, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Fot. M.Niemaszyk/D.Malski

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania została wyłączona.


Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: