Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
środa 24 lipca 2024

Józef Sterkowicz Twój kandydat do Rady Gminy Gromnik

Józef Sterkowicz ubiega się o stanowisko radnego Gminy Gromnik. Jest kandydatem KW Prawo i Sprawiedliwość, mieszka w Golance. Obecnie emeryt, w przeszłości zajmował się działalnością gospodarczą.

Prowadził warsztat meblowo-budowlany a także gospodarstwo specjalistyczne – hodowla i produkcja trzody chlewnej. Przez 18 lat był prezesem GKS – Gminnego Klubu Sportowego w Gromniku. Od 1999 roku do 2011 roku pełnił obowiązki sołtysa Golonki a od 2000 roku także obowiązki prezesa gminnego koła w Gromniku Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów – gdzie obecnie jest honorowym prezesem.

W programie Józef Sterkowicz wymienia:

 1.  Postaranie się o dokonanie regulacji rzeki Rzepianka – dokończenie odcinka 3 okolice P. Skrobisia.
 2. Czynienie starania o połączenie drogi gminnej tzw. Ptasi Dzioł z drogą gminną na tzw. Cisie, jak również drogi od P. Witka do P. Szczudrawy- jest to ważna inwestycja w razie powodzi bo jest możliwe połączenie odciętych dróg spowodowane wylewom, gdyż na istniejących mostach nie ma możliwości przejazdu.
 3. Postaranie się o budowę chodnika w pierwotnych uzgodnieniach bo istnienie chodnika ma służyć bezpieczeństwu dla przechodniów, a obecny plan budowy tego nie spełnia, oraz działanie powstania przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu koło P. Biela z oznakowaniem.
 4. Pozyskanie planu i zezwolenia na budowę przepompowni wodociągowej aby umożliwić podłączenie się do wodociągów w stronę tzw. Ptasiego Dziołu, oraz od strony południowej w kierunku tzw. Ostrzesza co pozwoli w zaopatrzenie się w wodę pitną, gdyż w tych terenach dochodzi często do wyschnięcia studni.
 5. Czynienie starania o wykonanie dokumentacji na oświetlenie niektórych ważnych dróg przy ich korzystaniu są to drogi gminne które nie posiadają żadnego oświetlenia-jest ich około 7.
 6. Staranie o uporządkowanie własności dróg, ze władania gminy na własność gminy, jest ich 4 oraz droga która od lat nie jest uregulowana a na niej położony jest asfalt- droga tzw. widmo.
 7. Planowanie inwestycji na drogach gminnych, które są uciążliwe w ich korzystaniu a są własnością gminy tj. droga do P. Jurka, P. Dębosza i P. Kopka.
 8. Ze względu na walory turystyczne wsi Golanka które przyciągają wielu turystów, możliwe jest stworzenie wieży obserwacyjnej na tzw. Ptasim Dziole, która umożliwi podziwianie Pasma Brzanki oraz widoku na Tatry, o każdej porze roku.
 9. Z powodu zapowiedzianego zarządzenia wymiany dowodów osobistych nasuwa się myśl o przeprowadzeniu nazewnictwa ulic w Golance wreszcie będzie uporządkowana numeracja która obecnie jest chaotyczna.
 10. Jeżeli zostanę Radnym Rady Gminy będę starał się zachęcać Radę Gminy do większego zaangażowania przy wykonywaniu inwestycji i zobowiązać Wójta do pilotowania wszystkich wyżej wymienionych inwestycji aby były solidne przez firmy wykonane i służyły mieszkańcom wiele lat, gdyż remont drogi wraz z poboczem i mostem na rzece Biała Nr. 980 na dzień dzisiejszy jest bublem.
 11. Uczulić Radę Gminy i Wójta na przypadki złego wykonawstwa drogi i pobocza od P. Wójcika drogą nr. 980 do mostu, z każdą powodzią odcinek ten jest zalewany, nieprzejezdny i niszczony a przez wiele miesięcy nie remontowany, uciążliwy i niebezpieczny w ruchu drogowym jak i pieszym. Trzeba tym razem tego solidnie przypilnować aby więcej nie był popełniony błąd.

– Jeżeli wyborcy naszej wsi Golanka okażą mi zaufanie i oddadzą na mnie głos, to będę zobowiązany do solidnego wypełnienia wyżej wymienionego programu, co pozwoli nam wszystkim mieszkańcom na lepsze i bezpieczniejsze życie – mówi Józef Sterkowicz.

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania została wyłączona.


Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: