Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
piątek 14 czerwca 2024

Alarm bombowy w Tarnowie. Ewakuacja kilkuset osób

We środę rano w stan najwyższej gotowości postawiono służby ratunkowe miasta Tarnowa. Stało się to za sprawą tajemniczego przedmiotu przyczepionego do podwozia samochodu, który łudząco przypominał materiał wybuchowy. Przeprowadzono ewakuację okolicznych budynków, a także wyłączono ruch na ulicach sąsiadujących z komisariatem policji Tarnów-Centrum.

Rankiem 18 marca br. pod budynek komisariatu Tarnów-Centrum zjawił się terenowy samochód osobowy, kierujący pojazdem twierdził, że zauważył przyczepiony do pojazdu przedmiot różniący się od części podwozia. Mężczyzna udał się więc na policję w celu weryfikacji nienaturalnej rzeczy.

Policjanci w obawie, iż mogą mieć do czynienia z ładunkiem wybuchowym poczynili odpowiednie kroki, wdrażając przy tym odpowiednie środki ostrożności. Ze względu na zaistniałą sytuację, a także na ryzyko zdecydowano o odizolowaniu terenu komisariatu. W celach bezpieczeństwa zarządzono ewakuację komisariatu, a także znajdującej się nieopodal szkoły. Łącznie obiekty te opuściło około 300 osób. Do działań zadysponowano służby ratownicze takie jak pogotowie gazowe, pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Wydana została także decyzja o zamknięciu dla ruchu ulic: Narutowicza od skrzyżowania z Krakowską do skrzyżowania z ul. Wiata Stwosza oraz cześć ul. Bandrowskiego. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu policjanci zorganizowali objazdy.

Do działań włączeni zostali pirotechnicy z Krakowa, którzy usunęli ładunek spod samochodu, neutralizując go w bezpiecznym miejscu nie ujawniając przy tym materiału wybuchowego. Po ponad dwóch godzinach i zapewnieniu bezpieczeństwa ewakuowane osoby mogły wrócić do pracy, a ruch na drogach został wznowiony.

źródło i fot.: KMP Tarnów


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: