Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
środa 24 lipca 2024

Nowy sprzęt OSP Gromnik zwiększy szanse na uratowanie życia!

Wraz ze zwiększającą się ilością samochodów na drogach rośnie ryzyko wypadków drogowych. Różna specyfika zdarzeń powoduje, że trudno przewidzieć ich skutki, dlatego strażacy OSP w Gromniku nabyli sprzęt, który posłuży im do ratowania życia poszkodowanym.

Końcem 2014 roku bogaty katalog sprzętu gromnickiej jednostki straży pożarnej zasiliło nowe wyposażenie. Do dyspozycji ratowników trafił zakupiony zestaw poduszek pneumatycznych, który ma szerokie zastosowanie zarówno w ratownictwie drogowym jak i budowlanym. Pomogą one druhom w wydobywaniu rannych, którzy zostali przygnieceni m.in.: przez ciągnik rolniczy.

Nowy sprzęt daje wiele możliwości działania, a każda alternatywa może przyczynić się do ocalenia zdrowia i życia osobom, które ucierpiały w wyniku nieszczęśliwego wydarzenia. Jak to z każdym nowym ekwipunkiem, który przybywa do jednostki zaznajomieni z jego obsługom zostali strażacy ratownicy OSP KSRG w Gromniku. O jego działaniu dowiedzieli się podczas zbiórek w strażnicy, a wiedzę teoretyczną wykorzystali podczas ćwiczeń w plenerze, które odbyły się początkiem roku.

„Ćwiczenia odbyły się na terenie przedsiębiorstwa działającego na terenie miejscowości Gromnik, a brało w nich udział dwa zastępy z jednostki OSP KSRG Gromnik plus strażacy działający  jako rozjemcy – w sumie 16 ratowników. – mówi naczelnik OSP Artur Kucharzyk. Założeń było kilka, pierwszym  było doskonalenie technik wydobywania osób uwięzionych w samochodach biorących udział w zdarzeniach drogowych, udzielanie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, oraz przećwiczenie procedur według których prowadzimy  działania ratownictwa technicznego. Najważniejszym punktem  ćwiczeń było zapoznanie się z nowym sprzętem pneumatycznym, który trafił do naszej jednostki pod koniec 2014 roku. Są to poduszki wysokociśnieniowe które służą przede wszystkim do wydobywania osób przygniecionych przez np. samochód czy ciągnik rolniczy. Ćwiczenia oceniam dobrze wszystkie założenia zostały zrealizowane, strażacy zwiększyli swoje doświadczenie a sprzęt sprawdził się podczas działań. Przeprowadzenie takich ćwiczeń jest bardzo potrzebne, strażacy nabierają doświadczenia oraz potrzebnej w działaniach pewności siebie. Sprawdzany zostaje sprzęt i jego możliwości co skutkuje sprawnym przeprowadzeniem działań podczas prawdziwych zdarzeń.” – kończy dh. Kucharzyk.

Warto nadmienić, iż gromnicka OSP jest pierwszą jednostką na południu powiatu tarnowskiego, która dokonała zakupu poduszek. Gratulujemy jednostce nowego nabytku!


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: