Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
poniedziałek 22 kwietnia 2024

Głośne otwarcie amfiteatru

Po wielu latach starań lokalnych samorządowców mieszkańcy Gminy Gromnik w końcu mogą cieszyć się nowo powstałą muszlą koncertową. Dzień oficjalnego otwarcia amfiteatru był już zapowiedzią wielu nowych wydarzeń w Gromniku, obejmujących swoim zasięgiem powiat, a nawet łączących kilka powiatów.

Jak mówi sam gospodarz gminy, Bogdan Stasz: „Ten obiekt nie jest dla wójta ani dla radnych tylko dla mieszkańców, dla całej gminy”.

Choć przygotowania, planowanie, zbieranie funduszy, projektowanie i w końcu sama budowa muszli trwały w sumie kilka lat, to jednak z efektu końcowego chyba każdy mieszkaniec gminy może być dumny i zadowolony. Inwestycja pochłonęła dokładnie 702 327,69 zł, gdzie 423 170,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych. Sam projekt obiektu to koszt ponad 40 000 zł. Na budynek składa się scena, wydzielony plac dla widowni oraz pomieszczenia socjalne, w tym toalety przystosowane dla niepełnosprawnych. Planowane jest również zagospodarowanie terenu wokół muszli. Amfiteatr w przyszłości uświetnić mają rośliny posadzone na pobliskiej skarpie, oświetlenie strefy obiektu oraz system monitoringu.

2 maja o godzinie 14:30 odbyło się oficjalne otwarcie obiektu, które zapoczątkowało przecięcie wstęgi przez Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa, Wicestarostę Powiatu Tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego, Wójta Gminy Gromnik Bogdana Stasza, Przewodniczącego Rady Gminy Gromnik Zdzisława Maniaka, Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku Wiesława Wójcika, Dyrektora Zespołu Szkół w Gromniku Ewę Białkowską oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bogdana Wójcika. Następnie amfiteatr został poświęcony przez Proboszcza Parafii Gromnik ks. dr. Andrzeja Jedynaka.

„Do tej pory Gromnik był postrzegany jako gmina w budowie. Ciągłe prace przy drogach, chodnikach, sieci wodociągowej, kanalizacji, domy strażaka, boiska sportowe, szkoły. W tej chwili skupiamy się troszeczkę na części kulturalnej, dlatego, że uważamy, że nie tylko chleba nam potrzeba, ale też coś dla ducha.”  –  mówi nam Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz  –  „Już mamy zapowiedź, że będzie u nas Dzień Weterana, więc cztery powiaty, nie tylko gmina. Mamy zapowiedź, że będzie u nas Festiwal Pieśni Kresowych – etap powiatowy czyli również ponad gminny. Na pewno też Przegląd Orkiestr Strażackich – to także powiatowy przegląd. Do tego dołóżmy jeszcze Dzień Dziecka, Dzień Ojca, Dzień Matki, Powitanie Lata, Dożynki, Święto Wina i Miodu, Święto Odzyskania Niepodległości i tak dalej. Mam nadzieję, że zaskoczymy również mieszkańców i zorganizujemy w tym roku pierwszy raz Powitanie Nowego Roku, w plenerze oczywiście o ile pogoda dopisze – to jest modne w tej chwili.”

Otwarciu muszli koncertowej towarzyszył przemarsz ulicami Gromnika z okazji obchodzonego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wychowawcy i rodzice włączyli w to wydarzenie nawet swoich najmniejszych podopiecznych. Młodsi i starsi w towarzystwie Orkiestry Dętej OSP Siemiechów wzięli udział w manifestacji patriotycznej przypominając tym samym mieszkańcom Gromnika, że to kolor biało-czerwony jest ich kolorem narodowym. Po powrocie młodzież Zespołu Szkół w Gromniku dała obecnym lekcję historii nawiązując do wydarzeń z XVIII wieku i uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po części historycznej przyszedł czas na pokazy taneczne Dziecięcego Zespołu Tanecznego „Mali Siemiechowianie”. Na scenie zawitał również zespół Buenos Amigos w którego skład wchodził uczestnik programu „Must Be The Music” – Gethomil Lamarre. Gwiazdą wieczoru był zespół Akord, który to bawił do późnej nocy przybyłych gości.


 

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: