Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
czwartek 20 czerwca 2024

Miażdżący górski etap 72. TdP. Polacy ze stratami (TV)

Dzisiejszy etap wygrał Bart De Clercq z Lotto Sudal. Przejął on tym samym żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Najwyżej klasyfikowany Polak w dzisiejszym etapie to Tomasz Marczyński z 16 lokatą, w klasyfikacji generalnej plasuje się on na 21 miejscu.

Etap z Nowego Sącza do Zakopanego liczący 223 km dla wielu dotychczasowych liderów okazał się zbyt wymagający. W efekcie klasyfikacja wyścigu wywróciła się do góry nogami – Polacy niestety już nie wiodą prymu na podium.  Różową koszulkę klasyfikacji górskiej tym razem założył Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), zdobywca czterech Górskich Premii I kategorii Tauron.

Jako pierwszy wczoraj dojechał Bart de Clercq, który złapał wiatr w żagle kilka kilometrów przed metą.  Dzięki temu zwycięstwu prowadzi on w klasyfikacji generalnej i dzisiaj zobaczymy go na trasie w żółtej koszulce lidera.

To był trudny, długi etap z dużą liczbą wzniesień. Końcówka wyglądała nerwowo. Było kilka ataków, ale nikomu się nie powiodło. Potem spróbowałem ja i mi się udało. Dość szybko zyskałem przewagę i wiedziałem, że muszę jechać na sto procent do mety. Na samym końcu była długa prosta lekko w górę. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale się udało. Pojawiła się nadzieja na dobre miejsce w całym wyścigu, ale na razie cieszę się z tego zwycięstwa. – mówi wczorajszy zwycięzca

Drugi na mecie Diego Ulissi (Lampre – Merida), który w generalce plasuje się również jako drugi ze stratą 4 sekund. Na trzecim miejscu podium stanął wczoraj Sebastien Reichenbach, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej uplanował się na szóstym miejscu ze stratą 9 sekund.  Różnice w czołowej dwunastce nie przekraczają 17 sekund, co w perspektywie królewskiego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej pozostawia sprawę zwycięstwa w wyścigu otwartą.

Zmalały szanse polskich kolarzy. Najwyżej jest obecnie Tomasz Marczyński ze stratą dwóch minut i siedmiu sekund do zwycięzcy. Przyznaje, że trasa była bardziej wymagająca niż zwykle: – Na samym końcu trochę mi zabrakło. To dlatego, że nie było mnie od początku w tej grupie, musiałem do niej doskakiwać i straciłem trochę sił. Szkoda, że musiałem nadrabiać, bo generalnie czuję się nieźle. Zmiana trasy tego etapu spowodowała, że stał się on bardzo selektywny. Wiedziałem, że na metę przyjedzie bardzo mała grupa i tak się stało. Wszyscy są zmęczeni, ale jutro będziemy walczyć.

Najaktywniejszym Zawodnikiem Lotto jest wciąż Kamil Gradek. Najlepszym sprinterem pozostaje Marcel Kittel.

W piątek odbędzie się szósty, królewski etap 72. Tour de Pologne BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska o długości 174 kilometrów.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: