Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
piątek 14 czerwca 2024

Wśród pielgrzymów ŚDM w Krakowie byli licealiści z Gromnika

Dwudziestoosobowa grupa licealistów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku wraz z nauczycielami wzięła udział w Festiwalu Młodych, który odbył się 27 lipca br. i był integralna częścią programu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na auli Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie uczniowie zaprezentowali program pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Był to happening, który przedstawiał założenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w kontekście siedmiu grzechów głównych i piątego przykazania „nie zabijaj”, uzupełniony cytatami Jana Pawła II, nawiązującymi do dbałości o zdrowie. Uczestnicy wydarzenia m.in. młodzież z Wyspy Wielkanocnej, Francji, Indii i Stanów Zjednoczonych mogła w formie zabawy poznać nauczanie Jana Pawła II, który może być przykładem dla młodych ludzi, poszukujących wzorów i ideałów w dążeniu do doskonałości.

Oprócz występu na AGH młodzież czynnie włączyła się w promocję ww. tematyki w plenerze w różnych miejscach Krakowa, gdzie gromadziły się liczne rzesze pielgrzymów. W Łagiewnikach, w okolicach Wawelu oraz na Rynku Głównym, uczniowie zaprezentowali elementy happeningu: tańce integracyjne i pieśni religijne. Duże zainteresowanie młodzieży z całego świata wzbudzały rozdawane im tematyczne gadżety: opaski odblaskowe, baloniki i ulotki.

Wyjazd delegacji na ŚDM do Krakowa możliwy był dzięki wsparciu Starosty Tarnowskiego oraz tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty. Dla wszystkich uczestników wyjazdu były to wzruszające chwile, które pozwoliły poczuć osobiście atmosferę panującą w tych dniach w Krakowie. Wszystkim udzielił się entuzjazm młodych ludzi z całego świata tryskających energią i radością.

Udział delegacji Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku w Festiwalu Młodych w Krakowie był znakomitą okazją do promocji Powiatu Tarnowskiego, szkoły i jej patrona św. Jana Pawła II, który był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży.

źródło i fot. www.zsoiz.gromnik.pl


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: