Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
czwartek 20 czerwca 2024

Realizacja projektu hospicjum chyli się ku końcowi

Jak podają eksperci każdego roku blisko 200 tysięcy osób wymaga opieki hospicyjnej lub paliatywnej. Liczba ta prawie dwukrotnie przewyższa ilość mieszkańców Tarnowa. Choć co roku tego typu pomocy potrzebują setki osób, Tarnów wciąż jest jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie nie znajdziemy stacjonarnej opieki hospicyjnej.

Od 2011 roku trwają prace budowlane nad projektem hospicjum „Via Spei”, który jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych tego typu ośrodków w Polsce. Efekty starań można zobaczyć przy ulicy Bystrej, obok Wojewódzkiego Szpitala im. Świętego Łukasza w Tarnowie. Inwestycja, według wyliczeń, mogłaby zostać doprowadzona do końca w przeciągu dwóch lat. Na sfinalizowanie obiektu brakuje jednak jeszcze przynajmniej kilku milionów złotych.

Docelowo w hospicjum ma się znaleźć 20 własnych pokoi dla pacjentów, każdy o powierzchni od 20 do 30 metrów kwadratowych. Wyposażone zostaną one m.in. w klimatyzację, nowoczesne łóżka dopasowane do potrzeb pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się oraz nadbudowę kuchenną. Całość upiększy wewnętrzny ogród z dostępem z każdego pokoju. Nie zabraknie również miejsca na przebywanie z chorymi dla najbliższych. W planach są także gabinety lekarskie, zabiegowe, pielęgniarskie, jak i kaplica. Personel hospicjum ma stanowić kadra pielęgniarek, lekarz, fizjoterapeuta, psycholog, pracownik socjalny, jak i wolontariusze.

„Via Spei” jest inicjatywą Fundacji Kromka Chleba i Diecezji Tarnowskiej. Licząc na pomoc ludzi dobrej woli uruchomiona została kampania „Pomóż dokończyć budowę hospicjum – żeby było jak w domu. Zostaw jeden procent w Tarnowie”. Dzięki funduszom z 1% odpisów od podatku oraz imprezach charytatywnych, licytacjach i zbiórkach publicznych hospicjum może być budowane w sposób ciągły. Następne wydarzenie tego typu będzie miało miejsce 22 marca w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Aktorzy Tarnowskiego Kabaretu Literackiego „NaTenCzas” wystąpią na rzecz budowy hospicjum Via Spei w spektaklu „Recepta na odchudzanie”.

źródło: Via Spei


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: