Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Grybów24.pl
środa 24 lipca 2024

Biesiada u Bartnika, nie może Cię tam zabraknąć!

W najbliższą sobotę i niedzielę (4-5 lipca br.) spotykamy się w Stróżach na corocznym, pełnym atrakcji święcie producentów i konsumentów miodów – XXIV Biesiadzie u Bartnika. Jak zawsze na przybyłych czekają ciekawe występy, różnorodne stoiska oraz interesujące panele dyskusyjne.

Biesiada dla pszczelarzy jest okazją do wzięcia udziału w konferencji szkoleniowej, zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt pszczelarski, matki pszczele, węzę, literaturę fachową. Istnieje także możliwość sprzedania, w punkcie skupu, pozyskanego w pasiekach wosku i propolisu.

Konsumentów zapraszamy do zakupu najlepszych miodów odmianowych, tradycyjnych miodów pitnych oraz kosmetyków wyprodukowanych na bazie miodu i produktów pszczelich. Dla najmłodszych nie zabraknie miodowych łakoci. Punkty gastronomiczne oferować będą nie tylko gorące przekąski i napoje chłodzące, ale także specjały kuchni regionalnej. Na specjalnych wystawach zaprezentowane zostaną artystyczne efekty VII „Pleneru Karykaturzystów”. Janusz Łopucki wraz z synem Januszem przedstawią zbiór fotografii pt. „Kuba w obiektywie”.

Twórcy zaproszą na stoiska z rękodziełem ludowym i artystycznym, a Józef Gucwa, znany wszystkim kolekcjoner ale również producent lodów tradycyjnych zaprezentuje „Cesarsko-Królewską Kuźnię Wojskową” oraz eksponaty militarne z I Wojny Światowej. Dostępna będzie także ciekawa wystawa Stanisława Bracha zatytułowana „Miodem płynące” z projektu „Dwie Przestrzenie” opowiadającej o pszczołach, ich hodowli i niebezpieczeństwie ich zagłady.

Szczególną atrakcją będzie pokonkursowa wystawa Stowarzyszenia Karykaturzystów Polskich „Polityka w karykaturze – Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” .

Na deskach sceny w parku Zarembów wystąpią m.in. w pierwszym dniu: zakon rycerski Ziemi Bieskiej, zespół „Oksamyt” z Ukrainy oraz przedstawione zostanie widowisko światła i dźwięku – „Noc św. Ambrożego”, zaś w drugim dniu: Śląski Zespół Muzyczny JORGUSIE, zespół regionalny Kowalnia. Biesiadę zwieńczy spektakl muzyczno-taneczny zaplanowany na niedzielny wieczór pt. Romanse w cieniu skrzypiec w wykonaniu sióstr Matkowskich pod kierownictwem Michała Półtoraka – wirtuoza skrzypiec z „Piwnicy Pod Baranami”.

Przypomnijmy biesiada w Stróżach koło Grybowa odbywa się pod honorowym patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marka Sowy, Marszała Województwa Małopolskiego.

Obejrzycie zapowiedź filmową XXIV Biesiady u Bartnika. Szczegółowy plakat znajdą Państwo tutaj: XXIV Biesiada u Bartnika

 

fot. organizatora / archiwum Sióstr Matkowskich


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

Serwis Komputerowy TOOLBOX24


Toolbox24

tel. 570 787 727

Strona internetowa: www.toolbox24.pl

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Nazwa:  Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja” Adres:  Gorlice, ul. Narutowicza 1 ( I piętro) Kategoria: Zdrowie, żywność Imię i nazwisko: Ewa Stępień Tel: 503 047 916 Strona internetowa: fanpage Gabinetu Opis: Gabinet dietetyczny Zdrowa Inspiracja oferuje: – indywidualne konsultacje dietetyczne – indywidualne plany żywieniowe dla dorosłych, dzieci, młodzieży – poradnictwo żywieniowe w chorobach dieto-zależnych (nadciśnienie tętnicze, […]

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Wypożyczalnia Maszyn


Jan Ligęza

500 103 002

Strona internetowa: www.wypozycz-maszyny.pl

Zespół Muzyczny „MAX” z Jankowej


Dawid Święs

Tel. 533-681-508

Strona internetowa: www.zespol-max.rox.pl

Ogłoszenia

3x Pamięć RAM – Hynix SO-DIMM DDR3 1GB

Witam mam do zaoferowania markową pamięć firmy Hynix. Sztuk 3. Pamięć typu SO-DIMM DDR3 ( do laptopów i netbooków) o pojemności 1 GB.

Ferguson AF-3018SE

Witam mam do zaoferowania tuner telewizji satelitarnej firmy „Ferguson” model AF 3018SE. Tuner przystosowany do odbioru programów FTA, w jakości SD.

Dekoder Cyfra+ / nc+ PHILIPS DSX 6010/91D

Witam mam do zaoferowania dekoder/tuner telewizji satelitarnej przystosowany do odbioru programów z Oferty Cyfra+ / nc+ oraz niekodowanych programów FTA. W zestawie: dekoder, pilot, kabel zasilający.


Partnerzy i reklamodawcy: